Ohliadnutie za školským rokom 2021/22

Minulý školský rok bol náročný rok a nie len pre nás. Rok sme začali v rúškach, adaptovali sme sa na nové pravidlá. Ale zvládli sme to a nakoniec bola naša škola zatvorená kvôli pandémii iba raz. Za celý rok sme zažili toľko krásnych, ale aj ťažkých momentov, malých aj veľkých.

Od nenápadnej chvíle únavy, ktorá nás všetkých primäla zvážiť vlastné sily a doslova padnúť do trávy, až po väčšie vybočenia z našej každodennosti, akými boli výlety do Lučenca a Bojníc. V Lučenci sme sa spoznali s novými deťmi a rodičmi v dennom centre a v Bojniciach sme spoločne s deťmi, ich rodičmi a sprievodcami zo ZŠ A.H. Škultétyho z Veľkého Krtíša, strávili naozaj bohatý deň.

U nás sa učia všetky deti spolu, znevýhodnené aj tie bežné. A inak to nebolo ani minulý rok. Riešili sa rôzne zadania a venovali sa im aj rodičia. Otec Ľubo je zvlášť oddaný a ochotný pomôcť a venovať čas a pozornosť deťom. Je pre nás oporou aj na výletoch. Deti milujú telesnú výchovu s ním, hrajú spolu futbal, basketbal, cestou na ihrisko sa rozprávajú o doprave a pravidlách premávky, ukazujú značky, rozoberajú ako sa správať na ceste. Ľudo je skvelý sprievodca.

Nečakaný darček nám spríjemnil dni a vyvolal v deťoch záujem o nové témy. Dostali sme plastelínové mobily a tablet z klipu Dana Heribana „Mobily“. Klip robil náš kamarát Waldemar Švábenský a on nám tento darček venoval. Deti mali veľkú radosť a zároveň aj motiváciu rozprávať sa aj o tejto téme, čo sme samozrejme využili.

Určite si budeme pamätať náš Heloween, obľúbený detský sviatok, ku ktorému patria strašidlá a tekvice.

Vždy nás poteší návšteva doma vzdelávaných detí a aj v školskom roku 2021/2022 sme mali šťastie na takéto osviežujúce návštevy. Deti aj rodičia nám priniesli veľa zážitkov.

Vďaka projektu IdeaStart sme dostali množstvo pomôcok, napríklad aj perfektné pomôcky k telesnej výchove, tie nás poriadne rozhýbali. Projekt realizujeme spolupráci s Vierou Hincovou a dočítate sa o ňom viac v sekcii spolupráce.

Náš zriaďovateľ zafinancoval veľa zmien, ktorými sme prešli počas minulého roka. Od rekonštrukcie triedy, cez nové parkovisko, až po nákup množstva nových kníh pre deti. Máme veľkú radosť, že sme aktualizovali knižnicu v škole a navyše sme dostali pre detí 5 nových notebookov. Deti milujú knihu Smradi, ale aj Kapitána Bombarďáka a encyklopédie, hlavne tie o prírode.

Pokračujeme v systéme učenia deti učia deti. Deti mali aj možnosť skúsiť si prezentovanie, zdieľanie pripravenej témy so svojimi spolužiakmi, niektoré túto možnosť využili.

Ďakujeme vám, že ste stáli pri nás a podporovali nás.

zdieľať článok