Naše jesenné dni a Halloween

V jesenných dňoch sme prežili veľa drobných ale silných momentov. Nie všetky sa dali zachytiť a sprostredkovať. No sem-tam sa podarí a tak máte možnosť nazrieť k nám aj vy. Takto vyzerali naše bežné jesenné dni, ale aj tie nevšedné, slávnostné, napríklad Halloweenske.

Zber gaštanov a jesenné prechádzky. Keď sa dalo, trávili sme čas vonku a zbierali sme si materiály potrebné na tvorenie. Zber gaštanov pohltil všetkých bez rozdielu veku, spoločne sa strávili krásny slnečný deň pod stromami.

Skúmanie topánok so svietiacimi podrážkami. Blikajúce podrážky na topánkach, koho by to nezaujalo? Naše deti boli na ne samozrejme veľmi zvedavé a v tejto zvedavosti ich nezaujímalo, kto je a kto nie je znevýhodnený alebo iný. Zvedavosť prežívali spoločne bez ohľadu na rozdiely a bol to krásny moment. Takéto chvíle nám ukazujú, že rôznosť, rozmanitosť je pre deti úplne prirodzená, to my dospelí ju škatuľkujeme a deti rozdeľujeme aj vtedy, keď netreba.

Šarkany a tekvice. Deťom sa pri tvorení venovala najmä pani Judka a spoločne vytvorili krásnu výzdobu do našej školy.

Halloweenský sprievod. Jasná vec, že deti sa najviac tešili na tento sviatok a pripravili si masky. Spravili sme si nočný strašidelný sprievod a o neskorú večeru pre deti sa postaral náš starosta. Z toho zážitku máme toľko krásnych fotiek, že bolo ťažké vybrať pre vás len pár.

Výstava plodov jesene. Spolu s obcou Veľké Zlievce a s denným centrom sme si pripravili oslavu zberu úrody a sviatku Halloween. Miestni záhradkári (zo Zväzu záhradkárov) nám priniesli svoje produkty, deti prispeli výrobkami a kresbami a spoločne sme vytvorili príjemný komunitný zážitok.

Výrobky, ktoré deti a dospelí z našej komunity mohli ukázať na výstave, vznikli vďaka spolupráci s Vierou Hincovou na projekte Idea Start. Šlo o tvorenie výrobkov z už použitého textilu, papiera či iných surovín, z rifľoviny, ľanového plátna, tričkoviny sa plietli košíky, šili zástery, tašky, batohy, tkali koberčeky a podložky, alebo jedálenské prestierania.

Ak máte chuť napísať nám, aká bola vaša jeseň, prípadne poslať fotky z Halloweenu alebo čokoľvek, čo by ste chceli zverejniť, či už na našich stránkach alebo sociálnych sieťach, smelo do toho. Budeme veľmi radi a hrdo vás odprezentujeme!

zdieľať článok